Епіфаній залишив запис у Книзі почесних гостей Львова

До Львова з офіційним візитом сьогодні прибув Митрополит Київський і всієї України ПЦУ Епіфаній. Почесний гість прогулявся містом, а також зустрівся з міським головою Львова Андрієм Садовим та залишив запис у Книзі почесних гостей міста. Про це сьогодні, 16 серпня, повідомила прес-служба Львіської міської ради.

«Цей рік є символічним для Української Православної Церкви, бо в цьому році ми отримали Томос про Автокефалію, і святкуємо тридцятиріччя третього відродження Української Православної Автокефальної Церкви. Будемо нині згадувати, шанувати тих, які були в основі відродження нашої Автокефалії. Тому у Львові сьогодні, завтра і післязавтра ми будемо разом. Це такий історичний ювілей. Об этом сообщает 0622ua.com со ссылкой на СМИ.


Хоча 30 років це, можливо, і не така велика дата, бо ми говоримо, що маємо коріння тисячолітнє, і згадуємо, що ми були в духовному полоні більше трьох століть. А ці 30 років є символічною датою, бо то практично час незалежності української держави і час боротьби нашої Помісної Православної Церкви за Автокефалію. І сьогодні ми вже святкуємо як визнана Помісна об’єднана Українська Православна Церква. Хоча потрібно ще багато зробити, щоб всі українці були в цій визнаній Українській Помісній Православній Церкві.


Саме 30 років тому на Преображення в Храмі Петра і Павла було оголошено, що розпочинається третє відродження Української Православної Церкви. І тоді отець Ярема проголосив це і вийшов зі складу російської Православної Церкви, і оголосив про те, що він розпочинає рух за відродження Автокефалії. І тому символічно ми розпочинаємо це святкування зараз у Львові. А в наступному році ми будемо святкувати у Києві і згадувати той Об’єднавчий Собор, який відбувся і розпочав подальший рух до здобуття незалежності", — сказав Блаженніший Епіфаній.


«Львів — це місто молитви. Власне, дуже багато чого починається із Західної України. І для мене велика честь, що сьогодні Ви є у Львові і починаєте свій важливий для України, для цілої держави візит. Дай Боже Вам мудрості провадити і робити дуже багато добрих справ. Дякую, що Ви у нас є», — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.


Відтак, мер Львова отримав з рук Глави Православної Церкви України почесну відзнаку — Ювілейний орден I ступеня з нагоди 30-ліття III відродження Української Автокефальної Православної Церкви.


«То є відзнака для громади Львова. Я дякую за таке визнання. Ми будемо дуже цінувати цю нагороду», — запевнив мер Львова Андрій Садовий.


Окрім того, Глава Православної Церкви України залишив запис у Книзі почесних гостей міста.


«Прекрасне місто Львів завжди зачаровує своєю красою, величчю не тільки унікальної архітектури, але і величчю храмів. Бажаю Божого благословення усім, хто працює і мешкає тут. З благословенням, Митрополит Київський Епіфаній», — написав Блаженніший Епіфаній.


Зазначимо, упродовж 16−18 серпня у Львові урочисто відзначать 30-річчя ІІІ відродження УАПЦ. З цієї нагоди до міста приїдуть понад 30 єпископів з усіх єпархій України разом з духовенством та чимало паломників. Святкові урочистості розпочали сьогодні відкриттям фотовиставки тематичних раритетних світлин періоду III відновлення УАПЦ біля Львівської міської ради.


Нагадаємо, православна церква України підтримує вакцинацію.

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/epifaniy_zalyshyv_zapys_u_knyzi_pochesnyh_gostey_lvova_323815.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя